Festival Zlatý žobrák zavíta aj do regiónov

Medzinárodný festival lokálnych televízií Zlatý žobrák napíše tohto roku už svoju 24. kapitolu. Jediný festival svojho druhu v Európe ponúkne bohatý program, a to nielen v Košiciach.

Okrem krajskej metropoly si festivalové premietanie môžu pozrieť aj diváci v Michalovciach, Rožňave a Spišskej Novej Vsi.

Prihlásených je 200 filmov od autorov z 50 krajín sveta, najvzdialenejšími sú Čína a India, informovali organizátori. „Vo filmoch jednoznačne prevažuje téma ľudských osudov a problémov ľudí. Nie sú to filmy, ktoré môžeme bežne vidieť v kinách, svojím spôsobom sú unikátne,“ uviedla riaditeľka festivalu Eva Děkanovská. O víťazných filmoch rozhodne medzinárodná porota v prvých dňoch festivalu.

Premietania budú v stredu 6. júna od 14. hodiny, vo štvrtok, piatok a sobotu (7. až 9. júna) od 9. hodiny. Vstup na jednotlivé premietania je voľný. Program vyvrcholí v posledný deň festivalu oceňovaním najlepších filmov v košickej Historickej radnici.

Súčasťou festivalu budú aj sprievodné kultúrne podujatia. Už tretíkrát po sebe organizátori zaradili do programu aj kuriózne premietanie v Ústave pre výkon väzby a v Ústave na výkon trestu odňatia slobody na Floriánskej ulici v Košiciach.

Original článok: https://kosicednes.sk/udalosti/festival-zlaty-zobrak-zavita-aj-do-regionov/