OBECNÉ NOVINY: Zlatý žobrák v Michalovciach

Nnavštívte medzinárodný festival lokálnych televízií – Zlatý žobrák, ktorý sa uskutoční v dňoch 7. až 10. júna v Košiciach. V tomto roku bude prebiehať už jeho 23. ročník.

 

Novinkou tohto festivalu je, že sa rozširuje do regiónov Košického kraja. Zavíta aj do Michaloviec. V Michalovciach sa budú filmy premietať v stredu 7. júna v kine Centrum v mestskom kultúrnom stredisku. Na festivale sa podieľajú aj lokálne televízie. Za mesto Michalovce to bude TV Mistral.

Zlatý žobrák je prvý a najstarší medzinárodný festival lokálnych televízií. Koná sa každoročne začiatkom júna v Košiciach. Prvý ročník sa uskutočnil v roku 1995. Festival je databázou kvalitných lokálnych televíznych programov a zároveň miesto konania podnetných workshopov, prednášok, prezentácií, okrúhlych stolov a diskusných fór.

V tomto roku je  na festival prihlásených 280 filmov z 53 krajín. Zastúpenie majú mladí autori, produkčné spoločnosti aj lokálne televízie. Veľkým prínosom festivalu sú nielen filmy, workshopy na závažné témy, ale aj možnosť konfrontácie tvorby, či nadviazanie nových vzťahov. V posledných rokoch má festival zaujímavé aj sprievodné podujatia. Tie sa taktiež okrem samotného premietania filmov uskutočnia v regiónoch.

V našom meste bude sprievodným podujatím premiéra videoklipu o meste Michalovce z produkcie mladého rapera Tomáša Jaspera Vajdu. Jeho klip o srdci Zemplína bude prezentovaný počas celého dňa pred každým premietaním o 9., 11. a 13. hodine, ale aj pred večerným premietaním o 19. hodine.

Záverečný ceremoniál odovzdávania ocenení v jednotlivých kategóriách bude v sobotu 10. júna v Dome umenia v Košiciach. Ocenenia niektorým víťazom odovzdajú primátor Spišskej Novej Vsi Ján Volný, primátor Michaloviec Viliam Zahorčák a viceprimátor Rožňavy Dionýz Kémeny.

Viac sa dočitáte: SEM